روش‌های پرداخت

1- پرداخت از طریق درگاه اینترنتی

کاربران فارس سرویس می‌توانند در هنگام ثبت سفارش، ازطریق درگاه اینترنتی بانک‌های ملت و زرین پال در سایت فارس سرویس . پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش به صورت خودکار وارد مراحل آماده سازی و ارسال می‏‌شود.

توجه داشته باشید که تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی همراه داشته باشد.

لازم به ذکر است که پرداخت اینترنتی باعث ایجاد اولویت و تسریع در پردازش سفارش کاربران می‌شود.
– چگونگی پرداخت اینترنتی

کاربران محترم سایت فارس سرویس می‌توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. هم اکنون، با کارت بانک‏‌های ملی، صادرات، پارسیان، سامان، اقتصاد نوین، پاسارگاد، ملت، کشاورزی، توسعه صادرات، صنعت و معدن، بانک سینا و کارآفرین و… امکان خرید اینترنتی وجود دارد. هنگام پرداخت اینترنتی اطلاعات زیر از شما پرسیده می‌شود که پس از وارد کردن آنها و تایید پرداخت، از موفقیت عملیات پرداخت خود مطلع می‌شوید.

1- شماره 16 رقمی کارت

این شماره در کارت همه بانک‏‌ها، بر روی کارت درج شده است.

2- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم پویا

با توجه به اینکه استفاده از رمز دوم پویا (یکبار مصرف) موجب ارتقای امنیت پرداخت و کاهش مخاطرات ناشی از برداشت های غیر مجاز و سوءاستفاده از کارت های بانکی در تراکنش های اینترنتی می گردد، خواهشمند است چنانچه هنوز از رمز ایستا استفاده می نمایید، در اسرع وقت از طریق بانک صادر کننده کارت خود، نسبت به پویاسازی رمز دوم پویا (یکبار مصرف) اقدام بفرمایید. اﻣﺮوزه ﺑﻮاﺳﻄﻪ ﮔﺴﺘﺮش ﺷﯿﻮه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ و رﺷﺪ روﺷﻬﺎی ﺳﻮء اﺳﺘﻔﺎده، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ تراکنش های ﺑﺎﻧﮑﯽ ﺑﻪ ﯾﮑﯽ از چالش های اﺻﻠﯽ بانک ها ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪه اﺳﺖ. در اﯾﻦ ﻣﯿﺎن، ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ ﺑﺎﻻ ﺑﻮدن ﻧﺮخ اﺳﺘﻔﺎده از ﮐﺎرت، ﺑﺼﻮرت ﺣﻀﻮری ﯾﺎ ﻏﯿﺮ ﺣﻀﻮری ﻫﻤﭽﻮن درﮔﺎه ﻫﺎی ﭘﺮداﺧﺖ اﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ، ﺑﺎﻻ ﺑﺮدن اﻣﻨﯿﺖ اﯾﻦ ﻧﻮع تراکنش ها از اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﺴﺰاﺋﯽ ﺑﺮﺧﻮردار ﺷﺪه اﺳﺖ.

 • رمز پویا چیست و چگونه کار می‌کند؟رمز پویا جایگزین رمزهای ایستا خواهد شد، این رمزها برای هر تراکنش بانکی منحصربه‌فرد می‌شود و حتی اگر سارقان اطلاعات بانکی را به‌دقت بیاورند، نمی‌توانند وارد حساب کاربران شوند و نیاز دارند که از رمز پویا اطلاع داشته باشند. طول عمر رمزهای پویا، تنها ۶۰ ثانیه است و پس‌ازآن به دلیل ملاحظات امنیتی منقضی خواهد شد. بنابراین از دی‌ماه سال جاری هر تراکنش اینترنتی که پیش از آن با رمز ایستا صورت می‌گرفت، تنها با استفاده از رمزهای پویا میسر خواهد شد.
  رمز ایستا چیست؟پس‌ازاینکه کارت عابر بانک خود را از بانک دریافت می‌کنید با مراجعه به خودپرداز می‌توانید برای آن رمز دوم بگذارید که حداقل باید پنج عدد باشد. این رمز که رمز ایستا نامیده شده است برای همه خریدهای اینترنتی و یا خرید شارژ و پرداخت قبض استفاده می‌شود و اگر این رمز لو می‌رفت و یا کلاه‌برداری می‌توانست به آن دست پیدا کند به‌راحتی قادر بود تا از کارت شما پول برداشت کند.
  چگونه از رمز پویا استفاده کنیم؟قرار نیست برای هر بار دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف به عابر بانک مراجعه کنید و از طریق آن و یا از طریق بانک رمز دوم خود را دریافت کنید، کافی است یک‌بار آن را فعال کنید، پس‌ازآن به‌راحتی توسط پیامک به اپلیکیشن‌های بانکی هر بار و هرزمانی که خواستید رمز دوم یک‌بارمصرف خود را دریافت کنید.
  چرا رمز یک‌بارمصرف استفاده کنیم؟

  این سیاست در راستای مقابله با فیشینگ از سوی بانک مرکزی اتخاذشده و همه بانک‌ها ملزم هستند تا ابتدای زمستان شرایط را برای استفاده از رمز یک‌بارمصرف پویا مهیا کنند.
  فیشینگ چیست؟‌

  در ماه‌های اخیر بسیاری از افراد اعلام کردند که از حساب بانکی آن‌ها پول کسر می‌شود و در برخی موارد بدون اینکه فرد صاحب حساب در جریان باشد، پول به‌حساب بانکی افراد وارد و خارج می‌شود، در حقیقت، سارقان اینترنتی با ایجاد یک درگاه اینترنتی جعلی، اطلاعات افراد نظیر شماره‌حساب بانکی، CVV۲ و رمز دوم اینترنتی را دریافت می‌کردند و سپس وارد حساب واقعی می‌شدند و دارایی حساب را به حساب‌های دیگر منتقل می‌کردند. در برخی موارد این انتقال حساب‌ها به تعداد قابل‌توجهی افزایش می‌یافت، تا ردیابی سارقان سخت شود.
  چگونه رمز پویا را فعال کنیم؟

  برای دریافت رمز پویا دو روش وجود دارد: روش نخست بهره‌گیری از اپلیکیشن‌های بانکی است که به‌صورت آفلاین نیز رمز دوم پویا تولید می‌کنند و امنیت بالایی برای خرید اینترنتی دارند. روش دوم ارسال رمز دوم به‌وسیله پیامک از سوی بانک‌ها است. درروش دوم، افراد می‌توانند وارد درگاه خرید اینترنتی شده و پس از واردکردن اطلاعات کارت، از طریق درگاه اینترنتی، تقاضای رمز پویا کنند. در این شرایط بانک‌ها رمز دوم پویا را به شماره همراه تائید شده، ارسال خواهند کرد. این روش، مانند کد تأییدی است که در حال حاضر برخی از برنامه‌ها یا سایت‌های اینترنتی از آن استفاده می‌کنند و به همین دلیل، بسیاری از افراد با این روش آشنا هستند. از سوی دیگر، با توجه به اینکه تمام کاربران از گوشی‌های هوشمند استفاده نمی‌کنند و استفاده از اپلیکیشن بانک‌ها میسر نیست، می‌توانند با روش دوم، رمز پویا دریافت کنند
  روش تائید شماره همراه رمز اینترنتی پویا چیست؟‌

  کاربران برای تائید شماره همراه برای دریافت رمز اینترنتی پویا می‌توانند به سه روش عمل کنند: روش اول، حضور در شعب بانک‌ها است، اگر افراد نیاز به تغییر شماره همراه خود برای دریافت رمز پویا دارند، باید به شعب بانکی مراجعه کنند، روش دوم رجوع به خودپردازها و روش سوم تائید هویت از طریق اینترنت بانک‌ها است. اجباری وجود ندارد که شماره همراه به نام فرد دارای حساب باشد، اما بهتر است شماره‌ای انتخاب شود که بانام دارنده حساب یکسان باشد.
  هزینه دریافت رمز پویا چقدر است؟‌

  یکی از ابهامات بهره‌گیری از طرح رمز پویا، هزینه پیامک از سوی بانک‌ها است. ابتدا گفته شد برای دریافت رمز دوم یک‌بارمصرف هزینه حدود ۳۳ هزارتومانی به‌طور سالانه بابت راه‌اندازی سرویس از متقاضی دریافت شود ولی سپس اعلام شد بر اساس تأکید بانک مرکزی بانک‌ها اجازه دریافت هیچ‌گونه هزینه‌ای از مردم برای فعال‌سازی یا ارسال پیامک به آن‌ها ندارند و این طرح برای مشتریان بانک هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت، از سوی دیگر بانک‌ها باید هزینه ارسال پیامک به اپراتورها را پرداخت کنند و پیامک ارسال‌شده هزینه‌ای برای مشتریان نخواهد داشت که بانک مرکزی در حال رایزنی با اپراتورها برای کاهش قیمت ارسال پیامک است. بنابراین افراد برای دریافت رمز پویا نباید هزینه‌ای را پرداخت کنند و هزینه ارسال پیامک بر عهده بانک‌ها است.
  مراحل فعال‌سازی رمز پویا در کارت‌های بانکی

  ۱- به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز یا پایانه غیر نقد بانکی مراجعه کنید.

  ۲- کارت‌بانکی خود را وارد کرده، رمز اول کارت خود را بزنید و بر روی گزینه تغییر رمز کلیک کنید.

  ۳- در بخش تغییر رمز، سپس گزینه خدمات رمز پویا را انتخاب نمایید. در این حالت دو زیر بخش پیش روی شما نمایش داده می‌شود که اعم از «گزینه فعال‌سازی رمز پویا» و « گزینه فعال‌سازی سامانه رمزنگار نسخه پیامکی» است.

  ۴- شماره تلفن همراه خود را وارد نموده و منتظر دریافت پیامک فعال‌سازی رمز پویا باشید.

  ۵- اگر شماره تلفن همراه شما با آنچه که در روز افتتاح حساب در شعبه مربوطه، به‌عنوان شماره همراه مشترک به ثبت رسیده، همخوانی نداشته باشد، باید به نزدیک‌ترین شعبه بانکی خود مراجعه کنید.

  نکاتی که باید برای دریافت رمز پویای خود به آن توجه کنید:

  ۱- برای فعال‌سازی رمز پویا، هیچ اجباری به نصب اپلیکیشن‌ها در نظام بانکی وجود ندارد.

  ۲- آن دسته از مشترکانی که نسبت به نصب اپلیکیشن‌های متفاوت کارت‌های بانکی خود با مشکل مواجه هستند، حتماً می‌توانند به‌جای نصب اپلیکیشن، گزینه «فعال‌سازی رمزنگار نسخه پیامکی» را در مراحل اولیه مراجعه خود به دستگاه‌های خودپرداز فعال کنند.

  ۳- بانک‌ها مکلف به فعال‌سازی رمز پویا از طریق اس‌ام‌اس، برای تمامی مشترکان نظام بانکی و متقاضیانی که قادر به استفاده از اپلیکیشن نیستند، بوده و اجازه اجبار مشتریان به نصب اپلیکیشن را به‌جای سامانه پیامکی ندارند.

  ۴- افرادی که گوشی‌های هوشمند در اختیار ندارند، می‌توانند برای دریافت رمز پویا یا یک‌بارمصرف خود، سامانه پیامکی را فعال کنند.

  ۵-دریافت و ارسال پیامک برای دریافت رمز پویا، هیچ‌گونه هزینه‌ای از مشتریان نظام بانکی دریافت نشده و بر روی قبوض موبایل آن‌ها نیز محاسبه نمی‌شود، بلکه به دستور بانک مرکزی و بنا به گفته محرمیان، معاون فناوری بانک مرکزی، بانک‌ها مکلف به پرداخت این هزینه از محل ایمن‌سازی سیستم‌های خود هستند و اجازه اخذ هزینه از مشتریان نظام بانکی را برای دریافت رمز پویا در قالب پیامک ندارند.

  راهنمای استفاده از اپلیکیشن‌های بانکی در دریافت رمز پویا

  ۱- پس از نصب نرم‌افزار مربوط به هر یک از بانک‌های موردنظر دارنده کارت‌بانکی، بر روی تلفن همراه، اطلاعات درخواستی شامل شماره موبایل ارائه‌شده به بانک، کد ملی و تاریخ تولد را وارد کنید.

  ۲- پس از تکمیل اطلاعات، دکمه تائید را بزنید تا کد ثبت‌نام نرم‌افزار به شماره موبایل شما ارسال گردد.

  ۳- کد ثبت‌نام نرم‌افزار را وارد نموده و نحوه ورود به نرم‌افزار را تعیین نمایید. درصورتی‌که نوع نحوه ورود به برنامه رمز ثابت انتخاب گردد، می‌بایست رمز عبور موردنظر را نیز تعیین کنید.

  ۴- رمز ورود به برنامه را که در مرحله قبل انتخاب کرده‌اید، وارد و دکمه «تائید» را بزنید.

  ۵- پس از تکمیل ثبت‌نام در نرم‌افزار مربوطه، می‌بایست اقدام به فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف نموده و گزینه فعال‌سازی رمز دوم یک‌بارمصرف را انتخاب کنید.

  ۶- در صفحه فعال‌سازی رمز دوم کارت، آیکون اسکن بارکد را انتخاب نمایید و کد مربوطه را اسکن نمایید. کد دیگری برای شما پیامک می‌شود، در بخش کد فعال‌سازی آن وارد نمایید. توجه کنید که کد پیامک شده دارای محدودیت‌های زمانی است.

  ۷- پس از انتخاب گزینه تائید رمز ورود به برنامه را وارد کرده و تا فعال‌سازی رمز دوم کارت انجام گردد.

  ۸- جهت اخذ رمز دوم به بخش رمز دوم پویا مراجعه کنید و رمزی بااعتبار یک‌دقیقه‌ای اخذ کنید.

  اکیداً توصیه می‌شود که کاربران از دانلود اپلیکیشن‌هایی با عناوین شبیه «اپلیکیشن فعال‌سازی رمز دوم» و … در کانال‌های تلگرامی و یا هر سایتی غیر از سایت خود بانک‌ها اجتناب کنند.

3- کدCVV2

این کد یک عدد ۳یا ۴رقمی است که پشت یا روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بانکی درج می‌شود و به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان یک کد امنیتی در پرداخت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اینترنتی کاربرد دارد. این کد روی کارت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بانک‏‌های ملت، صادرات، پاسارگاد، سامان، پارسیان و… به صورت یک عدد 3 رقمی حک شده است یا در برخی کارت ها مانند بانک ملی 4 رقمی است.

4- تاریخ انقضا

تاریخ انقضا هم روی بیشتر کارت‌های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، می‏‌توانید از عدد 12 به جای ماه و از 99 به جای سال انقضای کارت استفاده کنید.

2- پرداخت در محل تحویل

به کاربران محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. با وجود این، برای آسودگی بیشتر آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند هزینه سفارش خود را هنگام دریافت آن پرداخت کنند،  فارس سرویس این امکان را نیز فراهم آورده است که در صورتی که آدرس تحویل سفارش آنها، تهران و شیراز باشد، هزینه را هنگام تحویل گرفتن سفارش، به یکی از روش‌های اعلامی پرداخت کنند.

لازم به ذکر است، سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از پانصد هزار تومان است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

فارس سرویس امکان پرداخت نقدی در محل را ندارد.

3- پرداخت کارت به کارت

کاربرانی که امکان پرداخت اینترنتی از طریق Gateway  فارس سرویس  و یاپرداخت در محل را ندارند می‌توانند وجه سفارش خود را به شماره کارت‌ قید شده بنام علی لیاقت کارت به کارت نمایند. جهت پرداخت به صورت کارت به کارت می‌توان از دستگاه های ATM (عابر بانک) و یا کارت به کارت اینترنتی استفاده کرد. با این حال پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سایتفارس سرویس به علت میزان اتوماسیون بالای آن آسان‌تر و سریع‌تر است و فارس سرویس پیشنهاد می‌کند که از این روش جهت پرداخت استفاده کنید.

نکات:

– در صورتی که پرداخت سفارش از طریق اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

– به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

– سفارش‌هایی که از طریق باربری ارسال می‌شوند یا مبلغ آنها بیشتر از مبلغ پیش پرداخت است، لازم است پیش از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند

-برگشت وجه بنام متقاضی میسر است لذا حتما در ثبت سفارش دقت فرمایید ، برگشت وجه بنام شخص دیگری بجز متقاضی میسر نیست و  وجه مسترد نخواهد شد .

 

پشتیبانی