تمیز کردن ماکروفر به روش های ساده
تمیز کردن ماکروفر به روش های ساده

آموزش تمیز کردن ماکروفر به روش های ساده، به شما کمک میکند تا در هنگام کثیفی مایکروفر خود در سریع ترین زمان ممکن و با در دسترس ترین مواد به تمیز کردن ماکروفر خود بپردازید و از شر بوی بد و آلودگی داخل مایکوفر و سولاردوم رهایی یابید.

کاربران گرامی، در صورت وجود هرگونه سوال، انتقاد و یا پیشنهاد در زمینه تمیز کردن ماکروفر با روش های ساده و آسان میتوانید در قسمت دیدگاه های همین مقاله و یا بخش پرسش و پاسخ با کارشناسان فارس سرویس در میان بگذارید.

تمیز کردن مایکروفر با روش های ساده خانگی

ممکن است بسیار برایتان پیش آمده باشد که ظرف غذایی با عطر و بوی بسیار مانند قرمه سبزی یا ماهی را داخل مایکروفر گرم کرده باشد. اگر این دسته از غذاها را داخل مایکروفر گذاشته باشید، قطعا متوجه شده اید که تا روز ها پس از آن داخل مایکروفر بوی قرمه سبزی یا ماهی میدهد. یا حتی ممکن است مقداری از غذا داخل مایکروفر ریخته و خشک شده باشد. یا هنگامی که غذاهای مایع مانند سوپ را در مایکروویو گرم کرده باشید حتما دیده اید که قطره قطره از سوپ به سقف مایکروفر پاشیده باشد و سقف را کثیف کرده باشد.

در هنگام بروز این مشکلات چه باید کرد؟ چگونه میتوان از شر بوی بد و کثیفی خلاص شد؟

با مطالعه ادامه مقاله تمیز کردن ماکروفر به روش های ساده به شما آموزش خواهیم داد که چطور میتوان به کمک در دسترس ترین مواد در منزل مایکروفر خود را مثل روز اول تمیز کنید.

تمیز کردن مایکروفر و سولاردوم به کمک محلول آب و لیمو

در روش تمیز کردن ماکروفر و سولاردوم به کمک محلول آب و لیمو، مقداری آب را به همراه مقداری لیمو در یک ظرف نشکن ریخته و آن را ماکروفر قرار دهید.

  • برای این کار بهتر است آب 2 الی 3 لیمو را گرفته با مقداری آب ترکیب نمایید.
  • ظرف را داخل ماکروفر قرار دهید و 2 یا 3 دقیقه ماکروفر را روشن نمایید.
  • در این مدت آب لیمو بخار شده و روی دیواره داخلی مایکروفر مینشیند.
  • تا 5 دقیقه بعد از خاموش شدن ماکروفر درب آن را باز نکنید که بخار از آن خارج نشود.
  • سپس به کمک یک اسکاچ یا دستمال ابری بدنه داخلی ماکروفر را تمیز کنید.
  • در هنگام پاک کردن سطوح داخلی درب مایکروفر را فراموش نکنید.

تمیز کردن مایکروفر و سولاردام به کمک محلول آب و سرکه

در روش تمیز کردن مایکروفر و سولاردوم به کمک محلول آب و سرکه، 2 فنجان آب را با 2 قاشق سوپخوری سرکه ترکیب کنید و در ماکروفر قرار دهید. ماکروفر را به مدت 2 الی 3 دقیقه روشن کنید. درست مانند تمیز کردن ماکروفر با آب و لیمو، اینبار هم 5 دقیقه صبر کنید تا بخار ها خارج نشوند. سپس درب ماکروفر را باز کنید و به کمک یک دستمال ابری یا یک اسفنج داخل ماکروفر را تمیز نمایید.

استفاده از سرکه بوی بد داخل ماکروفر را نیز از بین میبرد.

استفاده از جوش شیرین برای تمیز کردن مایکروفر و سولاردوم

در روش استفاده از جوش شیرین در تمیز کردن ماکروفر و سولاردوم، تنها کافیست 2 قاشق سوپ خوری جوش شیرین را در یک کاسه آب بریزید. کاسه را به مدت 3 الی 5 دقیقه در ماکروفر گرم کنید و بگذارید بخار تولید شده از آن چربی ها و کثیفی های چسبیده به دیواره ی ماکروفر را نرم کند. جوش شیرین به شما کمک میکند مواد غذایی خشک شده روی بدنه ماکروفر را به سادگی پاک کرده و از شر بوی بد داخل ماکروفر خلاص شوید.

استفاده از مایع ظرفشویی در چربی زدایی مایکروفر و سولاردوم

استفاده از مواد طبیعی به جای استفاده از مواد شیمیایی برای سلامتی شما و اعضای خانواده تان بهتر است. اما اگر چربی های داخل ماکروفر به کمک مواد طبیعی مانند لیمو یا سرکه و یا جوش شیرین از بین نرفت، میتوانید مقدار کمی مایع ظرفشویی روی یک اسفنج ریخته و آن را روی سطوح چرب داخل ماکروفر بکشید. دقت کنید پس از استفاده از مایع ظرفشویی حتما به کمک یک دستمال نمدار خوب داخل ماکروفر یا سولاردوم را بکشید تا مایع ظرفشویی کامل از روی سطوح پاک شود. پس از آن یک دستمال کاملا خشک بردارید و داخل مایکروفر را به طور کامل خشک نمایید.

به هیچ عنوان ماکروفر نمدار را روشن نکنید.خطر اتصالی کردن مدار وجود دارد.

تمیز کردن سطوح خارجی مایکروفر

در هنگام تمیز کردن ماکروفر، تمیز کردن سطوح خارجی آن را فراموش نکنید. این کار را میتوانید به کمک یک دستمال حوله ای و محلول شیشه پاک کن انجام دهید. دقت کنید که حتما محلول را به دستمال اسپری کرده و به مستقیما به ماکروفر نپاشید.

نکاتی که در هنگام تمیز کردن مایکروفر، سولاردوم و مایکروویو باید به آن ها دقت کنید

اگر قصد تمیز کردن مایکروفر، سولاردام . مایکروویو خود را دارید به نکات ایمنی زیر حتما دقت نمایید:

  1. اگر میخواهید از محلول آب و لیمو و یا آب و سرکه استفاده کنید دقت کنید آن را در ظروف نشکن بریزید.
  2. حتما پس از آنکه چربی هارا از روی دیواره ماکروفر پاک کردید، به کمک یک دستمال خشک کامل بدنه ماکروفر را خشک نمایید.
  3. برای جلوگیری از کثیف شدن ماکروفر، از قرار دادن مواد غذایی بدون درپوش داخل ماکروفر بپرهیزید.